TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE            15.04.2018

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież z parafii Łopiennik którą przywiózł ks. Mirosław, wystawią nam Misterium Meki Pańskiej. Dziękujemy ks. Mirosławowi i grupie młodzieżowej za chęć przybycia do naszej parafii i ukazania nam Prawdy o Wielkiej Miłości Boga do człowieka.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego nie tylko w każdą niedzielę.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Panu Bogu będziemy polecali naszych alumnów. Taca na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. W przyszłą niedzielę, po sumie spotkanie rodziców z dziećmi przed I – Komunią św.

5. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny i Ziarno – dla dzieci.

6. Niech Zmartwychwstały PAN oświeca swoim słowem każdego nas i naszych gości.

Niech błogosławi solenizantów i jubilatów u progu rozpoczynającego się  nowego tygodnia. Szczęść Boże.

7. Dziękujemy rodzinom z Poniatowej III. Ostatni sprzątający na kościół przekazali 100 zł. Bóg zapłać. W najbliższą sobotę sprzątają rodziny z Poniatowej Kol. II  Wideńska Helena, Wrona Katarzyna, Buczyński Kazinierz, Oświecimska Agata, Złotucha Katarzyna, Adamczyk Zofia, Wójcik Bożena, Szczygieł Henryk, Ziółkowska Genowefa, Mendykowska Agata. Zapraszamy od godz. 9.00

Słowo życia, na nowy tydzień

…………………………………………………………………………………..

Bóg wskrzesił Jezusa z martwych

…………………………………………………………………………………..

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich gorąco do odprawiania Godziny Miłosierdzia o godz: 15:00, oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Faustynie (Dz. 59) godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata i zapewnia nas, że żadna dusza nie zginie, a gdy chociaż jeden raz odmówi koronkę to nawet najcięższy grzesznik dostąpi wielkiego Miłosierdzia w godzinie śmierci.

(Koronkę odmawiać można na zwykłym różańcu)

Początek:
Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach (1 raz): przed każdą częścią - tak jak w różańcu:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy): po 5 części. -tak jak w różańcu:
Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy):
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

piątek,
20 kwietnia 2018

(110. dzień roku)

Czy pamiętasz o modlitwie i niedzielnej Mszy świętej w wakacje ?

w Kościele.

w domu.