Ogłoszenia  duszpasterskie

II  Niedziela zwykła   14.01.2018

1.  W najbliższy czwartek, początek Tygodnia Modlitw o jedność chrześcijan.

2.   W niedzielę, 21 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się zebranie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej. Zebranie odbędzie się na plebanii.

3.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i Pisma Świętego.

4.   Dziękujemy za ofiary , od sprzątających kościół – 120 zł. Za tydzień prosimy kolejnych mieszkańców …………………………..

5.   Wizyta Duszpasterska w bieżącym tygodniu:

- wtorek –( 8.30) Kraczewice Prywatne od Poniatowej po obu stronach ( 2  księży)

- środa – ( 13.00) Kraczewice Rządowe od Państwa Pietrzaków – do Państwa Borowskich ( 1 ksiądz)

- czwartek – ( 8.30) Kraczewice Rządowe od Pana Zygmunta Pietrasa – do Pana Marka Frąckiewicza ( 1 ksiądz )

- piątek  - ( 8.30) Kraczewice Rządowe od Państwa  Przychodzeń – do Państwa Kwiatkowskich ( 1 ksiądz )

- sobota – ( 8.30 ) – Kraczewice Prywatne od Pana Jana Szymańskiego – do Pana Krzysztofa Klocka

- ( 14.00) – Kraczewice Prywatne od cmentarza ( 1 ks. ),

od strony Szczuczek  - w kierunku kościoła ( drugi ksiądz ),

od Pana Roberta Misztala  - w kierunki kościoła ( trzeci ksiądz).

Ofiary zbieramy na remont wieżyczki na kościele i oczyszczenie, konserwacja i malowanie dachu na kościele. Parafia posiada od konserwatora zabytków stosowne zezwolenia na wykonanie tych prac.

Słowo życia, na  nowy tydzień

„Znaleźliśmy Mesjasza, to znaczy Chrystusa”

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich gorąco do odprawiania Godziny Miłosierdzia o godz: 15:00, oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Faustynie (Dz. 59) godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata i zapewnia nas, że żadna dusza nie zginie, a gdy chociaż jeden raz odmówi koronkę to nawet najcięższy grzesznik dostąpi wielkiego Miłosierdzia w godzinie śmierci.

(Koronkę odmawiać można na zwykłym różańcu)

Początek:
Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach (1 raz): przed każdą częścią - tak jak w różańcu:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy): po 5 części. -tak jak w różańcu:
Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy):
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

poniedziałek,
22 stycznia 2018

(22. dzień roku)

Czy pamiętasz o modlitwie i niedzielnej Mszy świętej w wakacje ?

w Kościele.

w domu.