Ogłoszenia Duszpasterskie             18.08.2019

                                             XX Niedziela Zwykła

 

1. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne „Źródło”, które poprowadzi ks. Marcin Grzesiak dyr. ekonomiczny naszego seminarium. Szczegółowy program umieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Prosimy, aby wzięli w nich udział nasi parafianie, celem rekolekcji jest pogłębienie i umocnienie wiary.

 

2. Sobota będzie dniem spowiedzi, możliwość spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą św., jest to także dzień spowiedzi kandydatów do bierzmowania.

 

3. Składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym w uroczystości odpustowe, a szczególnie za wykonane wieńce dożynkowe, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Poniatowej, za produkty do kuchnii i strażakom za obecność i obsługę procesji, których  prosimy jeszcze o asystę w czasie przywiezienia Krzyża z Poniatwowej.

 

4. W przyszłą niedzielę taca dla prowadzących rekolekcje.

 

5. Ofiary na kościół złożyli: Państwo Danuta i Albin – 100zł; z okazji drugiej rocz. urodzin Natalii – 100zł; Państwo Izabela i Kamil Zioło -100zł.

 

6. Zużyte dekoracje grobów zabieramy ze sobą.  Prosimy o uaktualnienie opłaty za placowe,  jeśli upłynęło więcej niż 20 lat. Zachęcamy do indywidualnego ubezpieczenia sobie grobowców.

 

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła  mieszkańcom  Poniatowej Wsi oraz ofiarę 100zł.  W najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny: Gazda Agnieszka, Chęć Inga, Adamczyk Anna, Adamczyk Wiesława, Zuba Tadeusz, Dacka Irena, Ziółkowska Joanna, Ziółkowska Grażyna, Żydek Monika, Pyda Zofia, Szczygieł Grażyna.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej…

 

 W wczoraj odszedł do Pana ś.p. Zdzisław Wojnicki z Kowali Drugiej. Wieczny odpoczynek..

                                     

 

 

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich gorąco do odprawiania Godziny Miłosierdzia o godz: 15:00, oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Faustynie (Dz. 59) godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata i zapewnia nas, że żadna dusza nie zginie, a gdy chociaż jeden raz odmówi koronkę to nawet najcięższy grzesznik dostąpi wielkiego Miłosierdzia w godzinie śmierci.

(Koronkę odmawiać można na zwykłym różańcu)

Początek:
Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach (1 raz): przed każdą częścią - tak jak w różańcu:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy): po 5 części. -tak jak w różańcu:
Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy):
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
23 sierpnia 2019

(235. dzień roku)

Sonda

Czy pamiętasz o modlitwie i niedzielnej Mszy świętej w wakacje ?

w Kościele.

w domu.

przy figurze.

wcale.


Święta

Piątek, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy

Wyszukiwanie