Ogłoszenia Duszpasterskie           13.05.2018

 

Zapowiedzi: Emil Ścibior kaw. z  Zaborza  par. Grabówki i Katarzyna Szymańska pan. z Kraczewic Prywatnych par. tut. zap. II 

Piotr Banach kaw. Przytyk par. Chodel i Magdalena Górniak pan. z Poniatowej par. tut. zap I.                           

 

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Nowenna codziennie na zakończenie Nabożeństwa Majowego.

3. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta po sumie o 11.30.

4. Mamy nowego organistę - Pan Tomasz Wójcicki z Puław...

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we środę  o 19.00 (mierzenie strojów) i w piątek o 19.00. Dziękujemy rodzicom za bardzo sumienne podjęcie prac przy kościele: posadzenie kwiatów wokół chodnika i malowanie ogrodzenia cmentarza.

6. Dziękujemy Panu Henrykowi Rodzikowi za naprawę drzwi przesuwnych w zakrystii, a Panom: Kościelnemu, Wojciechowi Kusio i Radosławowi Niedobit za instalację nawadniania wokół chodnika przy kościele, i prace przy bramie centarza.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Poniatowa Kol. I W najbliższą sobotę prosimy rodziny z Poniatowej Wsi: Jung Włodzimierz, Kamela Kazimierz, Staniak Monika, Orzeł Agnieszka, Orzeł Halina, Przychodzeń Jolanta, Kołosińska Elżbieta, Borowski Bronisław, Orzeł Marek, Orzeł Andrzej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dzieci jest  "Ziarno".

9. W tym tygodniu odeszli do Pana: Bożena Jarska  z Kraczewic - jej pogrzeb był we środę i Janusz Nowak ost. zam. w W-wie - pogrzeb będzie we środę o godz. 14.00. 

 

 

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich gorąco do odprawiania Godziny Miłosierdzia o godz: 15:00, oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Faustynie (Dz. 59) godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata i zapewnia nas, że żadna dusza nie zginie, a gdy chociaż jeden raz odmówi koronkę to nawet najcięższy grzesznik dostąpi wielkiego Miłosierdzia w godzinie śmierci.

(Koronkę odmawiać można na zwykłym różańcu)

Początek:
Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach (1 raz): przed każdą częścią - tak jak w różańcu:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy): po 5 części. -tak jak w różańcu:
Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy):
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
19 czerwca 2018

(170. dzień roku)

Sonda

Czy pamiętasz o modlitwie i niedzielnej Mszy świętej w wakacje ?

w Kościele.

w domu.

przy figurze.

wcale.


Święta

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata

Wyszukiwanie